Айнтрахт излезе от зоната на изпадащите след труден успех срещу Гройтер Фюрт

Айнтрахт Франкфурт се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата, след труден успех с 2:1 над Гройтер Фюрт в мач от 11-ия кръг на първенството. Гостите поведоха в резултата четвърт час преди последния съдийски сигнал чрез Себастиан Роде. Във втората минута на даденото от съдията продължение на двубоя Седрик Итен изравни. Само 120 секунди по-късно обаче Айнтрахт вкара втори гол. Той бе дело на Рафаел Боре.

Благодарение на успеха си Айнтрахт събра 12 точки и вече заема 14-то място. Гройтер Фюрт са последни с едва 1 точка от 11 двубоя.

Двубоят започна много изравнено, като двата тима предпочитаха повече да се отбраняват, отколкото да търсят създаването на опасни положения пред вратата на съперника. В 30-ата минута играчите на Айнтрахт имаха сериозни претенции за дузпа за нарушение в наказателното поле на домакините. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което реферът Даниел Сиберт прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

В 48-ата минута Гройтер Фюрт имаше възможност да поведе в резултата, но ударът на Джетро Вилемс бе блокиран от бранител на Айнтрахт. Топката попадна в Джейми Левелинг, който обаче стреля покрай страничната греда.

Гостите създадоха добро положение в 70-ата минута, когато Алмами Траоре стреля от воле от близко разстояние, но топката прелетя над напречната греда. В 75-ата минута Айнтрахт най-накрая вкара. Себастиан Роде получи отличен пас в наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата.

В 92-ата минута Гройтер Фюрт стигна до изравнителен гол. След центриране от корнер Седрик Итен бе най-съобразителен и с глава се разписа за 1:1. Само 120 секунди по-късно Айнтрахт вкара второ попадение. Рафаел Боре навлезе добре в пеналта на съперника и с прецизен удар в долния десен ъгъл донесе трите точки на своя тим.