Арсенал Тула постигна трудна победа като гост на Нижни Новгород

Арсенал Тула спечели с 3:2 гостуването си на Нижни Новгород в двубой от 8-ия кръг на руския шампионат. Капитанът на националния отбор Георги Костадинов записа пълни 90 минути за своя тим и спомогна за успеха, който дойде изключително драматично с гол дълбоко в добавеното време.

Така Арсенал се завърна на победния път и се изкачи до 13-ото място с актив от 8 точки, докато Нижни Новгород е на 7-ата позиция с 11 пункта.

Домакините влязоха по-добре в срещата и поведоха още в 9-ата минута. Точен беше Николай Калински. Отговорът на Костадинов и съотборниците му дойде в 17-ата минута. Тогава Горан Чаушич реализира и възстанови равенството.

В добавеното време на първата част именно Чаушич асистира за пълния обрат. Той комбинира с Евгений Марков, който порази целта.

През втората част Арсенал много умело задържа преднината си до 85-ата минута, когато Алексей Козлов бе изпуснат от защитниците и успя да възвърне равния резултат.

В 5-ата минута от добавеното време Арсенал Тула се добра до крайния успех. В герой за гостите се превърна Горан Чаушич, който реализира втория си гол в мача за крайния резултат 3:2.