Азар спаси слаб Дортмунд срещу Инголщадт за Купата на Германия (ВИДЕО)

Носителят на Купата на Германия Борусия Дортмунд не впечатли в двубоя си срещу втородивизионния Инголщадт в турнира за Купата на Германия, но все пак спечели с 2:0 на „Сигнал Идуна Парк“. В герой за „жълто-черните“ се превърна резервата Торган Азар, който вкара и двата гола в края на мача.

Двубоят в Дортмунд мина изцяло под диктовката на домакините, които през първото полувреме владдеха топката в близо 80% от игровото време. Въпреки това липсата на контузения Ерлинг Холанд в атаката на тима си личеше и чистите положения не можеха да се реализират.

В 28-ата минута Джъд Белингам отправи зловещ удар от далечна дистанция, но топката рикошира в напречната греда на Фабиан Бунтич.

Четири минути по-късно топката все пак попадна в мрежата му след удар на Матс Хумелс, но при ситуацията бе отсъдено нарушение в атака на капитана на Дортмунд.

След почивката домакините продължиха да притискат втородивизионния тим, но голът така и не падаше. Затова в игра се появиха Торган Азар и Марко Ройс. Само минута след като двамата влязоха на терена Дортмунд поведе в резултата. След дълго разиграване на топката, тя стигна до Юлиан Бранд на дясното крило. Той пусна пас по земя към вратарското поле на Инголщадт, където Азар изпревари защитниците на гостите и простреля вратата им.

Гардът на втородивизионния тим падна и 9 минути по-късно всичко в мача бе решено. Отново Бранд центрира отдясно, като този път той пусна висок пас. В наказателното поле няколко играчи на двата отбора се разминаха с топката. Тя стигна до Азар, който с удар от въздуха удвои. При ситуацията имаше съмнения, че белгиецът е в засада, но съдията Матиас Йоленбек не реагира.

По този начин Борусия Дортмунд се класира на 1/8 финалите на турнира за Купата на Германия, който спечели през миналия сезон.