Челси скри топката на Тотнъм след почивката и постигна категорична победа (ВИДЕО)

За пръв път в своята история Челси спечели шест поредни лондонски дербита като гост. „Сините“ се наложиха с 2:0 срещу Тотнъм в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. В голмайстори за успеха се превърнаха Тиаго Силва, Антонио Рюдигер и влезлият като резерва Н‘Голо Канте, който замени Мейсън Маунт и изцяло преобрази играта на Челси. Докато първото полувреме беше равностойно, през втората част гостите доминираха и пропуснаха да стигна и до по-изразителна победа.

След спечелените три точки Челси е на върха в класирането с 13 пункта, наравно с Ливърпул и Манчестър Юнайтед. В същото време Тотнъм заема 7-ото място с 9 точки.

В началните минути на срещата „шпорите“ се опитваха да владеят повече топката, но първата възможност за гол се откри пред Кай Хаверц в 11-ата минута. Германският национал получи от Сесар Аспиликуета и стреля, но покрай вратата.

В 26-ата минута Андреас Кристенсен се нагърби с изнасянето на топката. Датчанинът намери Ромелу Лукаку, който стреля застрашително от границата на наказателното поле, но отново неточно.

Седем минути по-късно Хюн-Мин Сон получи добра възможност, но се забави прекалено дълго и позволи на Кепа Арисабалага да се намеси.

До почивката закономерно резултатът остана непроменен и двата отбора оставиха развръзката за второто полувреме.

Малко след почивката Челси излезе напред в резултата. В голмайстор се превърна Тиаго Силва. Маркос Алонсо центрира от ъглов удар. Опитният бразилец успя да надскочи Деле Али и Ерик Дайър и с глава заби топката в мрежата за 1:0.

Няколко минути по-късно гостите не бяха далеч до втори гол. Маркос Алонсо успя да преодолее Юго Лорис, но топката беше изчистена от Дайър на сантиметри пред голлинията.

В 57-ата минута влезлият от резервната скамейка Н‘Голо Канте удвои преднината на „сините“. Френският национал опита удар от границата на наказателното поле. Получи се коварен рикошет в тялото на Дайър. Юго Лорис бе хванат в крачка и само изгледа топката, която влетя в долния му десен ъгъл.

Тотнъм сякаш загуби всякаква мотивация за игра и Челси продължи да господства на терена. Четвърт час преди изтичането на редовното време Тиаго Силва отново бе изпуснат при центриране от корнер. Той засече с глава, но Лорис успя да спаси.

В 77-ата минута Челси организира много опасна контраатака. Лукаку напредна с топка в крака и пусна към Тимо Вернер. Германецът не успя да овладее и да отправи добър завършващ удар.

Четири минути по-късно дойде истинска канонада от изстрели по посока вратата на Юго Лорис, но като по чудо до трети гол не се стигна. Стражът на „шпорите“ се намеси решаващо на два пъти.

В 87-ата минута Ромелу Лукаку засече с глава центриране на Антонио Рюдигер, като насочи топката в обсега на Лорис и не успя да го затрудни.

Във 2-рата минута от добавеното време Антонио Рюдигер оформи крайния резултат. Той получи на границата на наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на Юго Лорис.

В следващия кръг от Висшата лига Челси посреща Манчестър Сити, а Тотнъм се изправя срещу Арсенал на „Емирейтс Стейдиъм“.

Брайтън продължава да лети високо във Висшата лига (ВИДЕО)

Юнайтед оцеля в драма срещу Уест Хем, Де Хеа спаси “червените дяволи“ (ВИДЕО)