Четири гола, две пропуснати дузпи и равенство между Янтра и Локо ГО в контрола

Янтра направи равенство с тима на Локомотив Горна Оряховиц) в контролна среща. Мачът се игра на стадион „Локомотив“ и завърши при резултат 2:2. Това беше втора проверка за габровския тим в паузата на първенството във Втора професионална лига.

Янтра поведе в 27-та минута. Във втори пореден мач се разписа Владислав Иванов, след чудесно двойно подаване с Тони Иванов.

В 33-та минута вратарят на домакините отрази по великолепен начин удар на Венцислав Славов, а в 37-та реферът отсъди 11-метров наказателен удар в полза на габровския отбор за игра с ръка в наказателното поле. Петър Казаков обаче шутира над вратата.

Капитанът на Янтра се реваншира секунди след почивката и заби великолепен гол с плътен удар от границата на пеналта. Локомотив моментално върна попадението. Георги Колев се възползва от грешка в габровската защита, отне топката и изведе добре Димитър Байдаков, който реализира с техничен удар – 1:2. Последваха пропуски на Георги Недков, Ивайло Иванов и Тони Иванов за Янтра, за домакините пък добра възможност пропусна Георги Колев.

Капитанът на „железничарите“ все пак успя да се разпише в 67-та минута след нов подарък на габровските бранители. Този път Байдаков асистира, а Колев реализира за 2:2. Тимът от Северозападната Трета лига можеше да направи и пълен обрат в срещата. В 82-та минута Колев беше фаулиран в наказателното поле и „Локомотив“ получи правото да изпълни дузпа, но Петър Иванов спаси удара от бялата точка.