Фейенорд сгази ПСВ Айндховен и сложи край на победната серия на “филипсите“ (ВИДЕО)

Фейенорд сгази ПСВ Айндховен и спечели дербито на петия кръг на нидерландската Ередивизи с категоричното 4:0.  Попаденията за гостите от Ротердам реализираха Брайън Линсен, Сирил Десерс и Йенс Тоорнстра, който се разписа на два пъти. По този начин Фейенорд сложи край на серията от четири поредни победи в първенството на ПСВ.

Домакините от Айндховен бяха по-активни през първото полувреме и създадоха две много чисти положения, но Коди Гакпо на два пъти не успя да реализира. Въпреки по-добрата игра на съперника, Фейенорд поведе в първата минута на даденото от съдията продължение на първата част. Маркус Педерсен намери добре Йенс Тоорнстра на границата на наказателното поле и той с мощен удар не остави никакви шансове на вратаря на „филипсите“.

В средата на второто полувреме Фейенорд стигна до второ попадение. Брайън Линсен получи топката от Луис Синистера и с прецизен удар от близко разстояние вкара топката във вратата на съперника.

Гостите направиха преднината си класическа в 85-ата минута. Автор на попадението стана отново Йенс Тоорнстра. Той се възполза от подаване на Сирил Десерс. В даденото от съдията продължение гостите Луис Синистера намери Десерс, който не се поколеба и от близко разстояние оформи крайното 4:0 за Фейенорд.

След победата Фейенорд заема пето място в класирането с 9 точки. ПСВ Айндховен пък са втори с 12. Лидер е тимът на Аякс с 13.