Финал Лига на нациите НА ЖИВО: Испания – Франция 0:0, „петлите“ изчакват

Време е за финала във второто издание на Лигата на нациите. Съперници в него ще са съставите на Испания и Франция. Мачът на стадион „Сан Сиро“ ще стартира в 21:45 часа българско време и ще можете да го следите НА ЖИВО в SportLive.bg.

СЪСТАВИ
Испания: Симон, Аспиликуета, Гарсия, Лапорт, Алонсо, Бускетс, Родри, Гави, Сарабия, Оярсабал, Торес
Франция: Лорис, Павар, Кимпембе, Варан, Кунде, Ернандес, Погба, Чуамени, Гризман, Мбапе, Бензема
КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ ФИНАЛА ИСПАНИЯ – ФРАНЦИЯ ОТ ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ?
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Двата тима започнаха в бясно темпо и прибягваха до преса дълбоко в противниковата половина. Динамиката бе „яхната“ от Франция, която взе инициативата в първите минути от срещата и създаде няколко нелоши атаки. При една от тях Карим Бензема бе изведен от Пол Погба сам срещу Симон, но се забави твърде много с удара си и бе затворен от вратаря. Все пак повторенията показаха, че е имало засада, която обаче не бе отсъдена и впоследствие се стигна и до ъглов удар.
В следващите минути сякаш испанците станаха по-агресивни в единоборствата, а едновременно с това започнаха и да задържат по-безпроблемно и в по-дълги периоди топката. Чисти голови положения обаче към 25-ата минута липсваха.

ПРЕДИ ДВУБОЯ
Два от последните три отбора, които печелят световните първенства, се изправят един срещу друг във финала на второто издание на Лигата на нациите. Това е и първи финал между тези два тима в значим турнир от 1984 година насам.
Испания успя да вземе частичен реванш срещу Италия за отпадането на полуфиналите на Евро 2020 и прекърши „Скуадра адзура“, побеждавайки с 2:1 преди дни. С успеха бе сложен край и на изумителната серия от 37 поредни двубоя без загуба за Роберто Манчини и компания.
Испания има само 1 загуба в последните си 18 мача (в редовното време), но полуфиналът срещу Италия бе пети пореден квалификационен мач във всички турнири, в който „Ла Фурия“ допуска попадение в своята врата.
Франция сътвори повече от впечатляващ обрат срещу Белгия и отстрани „червените дяволи“, въпреки че губеше с 0:2 на почивката. „Петлите“ обаче трябва да вземат този мач, за да се реваншират на привържениците си за отпадането от Швейцария на 1/8-финалите на Европейското.
Карим Бензема бързо набра скорост след завръщането си в националния. Отделно французинът се намира в отлична форма и има голове в 4 от последните си 5 мача за клуба (Реал Мадрид) или страната.
Във финала е доста възможно да станем свидетели предимно на тактическа битка за сметка на головото зрелище. В само 1 от последните 11 финала на Лигата на нациите или европейски първенства е имало над 2,5 попадения в редовното време. На всичкото отгоре и последните 7 директни мача между Испания и Франция не са виждали повече от 2,5 гола.