Хебър излъга Септември с късен гол, Спартак Варна загуби в Разград

Хебър Пазарджик постигна пета поредна победа в първенството на Втора лига, след като буквално излъга Септември София с 1:0 с късен гол на Евгени Игнатов, който остави трите точки в Пазарджик. По този начин Хебър запази разликата в челото на класирането, като събра 25 точки и има 3 преднина пред Етър.

В същото време един от кандидатите за първите места тим на Спартак Варна допусна обрат при гостуването на Лудогорец II в Разград.

Иван Колев вкара гол за варненци в 29-ата минута, а до почивката Лудогорец пропусна две добри ситуации чрез Хюсеин Кельовлуев и Методий Стефанов.

Изравнителното попадение падна в 48-ата минута, когато Димитър Митков реализира дузпа. В 68-ата минута пък Хюсеин Кельовлуев вкара и второто попадение, което бе достатъчно, за да остави трите точки във Варна.

За втория отбор на Лудогорец дебют направи последното ново попълнение при „орлите“ Мануел Шоу, който изигра 45 минути и бе заменен на почивката.

С две дузпи, реализиране от Пламен Казаков, Янтра победи Нефтохимик с 2:0 и взе глътка въздух в дъното на втора лига. 11-метровите наказателни удари станаха в рамките на 9 минути от 29-ата до 38-ата.