Конго с Чибота и Мазику падна от Того

Нападателят на Лудогорец Мавис Чибота и защитникът на ЦСКА Брадли Мазику играха за родината си Конго при загубата с 1:2 от Того в квалификация за Мондиал 2022.

Левият краен бранител остана титуляр през целия мач, докато Чибота се появи в игра след почивката.

В края на първата част Тонго поведе с гола на Плака. В 71-вата минута равенството беше възстановено. В голмайстор се превърна Мбенза, а в ролята на асистент влезе именно Чибота. Шест минути по-късно Денкей оформи крайния резултат в полза на Того.

След успеха тонгоанците са втори във временното класиране с актив от 4 точки. Конго пък е последен с 2 пункта. И двата отбора нямат шансове да се преборят за място на Мондиал 2022, тъй като едноличен лидер с 12 точки е Сенегал.