Ла Лига НА ЖИВО: Еспаньол 1:0 Реал Мадрид

Еспаньол посреща Реал Мадрид в двубой от 8-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата започва в 17:15 ч. българско време, а развоя ѝ ще можете да следите НА ЖИВО в страницата на SportLive.bg!
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Още в 4-ата минута гостите можеха да открият резултата след груба грешка в отбраната на Еспаньол, но Карим Бензема стреля в обсега на Лопес. Единадесет минути бяха нужни на главния рефер, за да покаже първия жълт картон в срещата – получи го Ембарда, който настъпи Камавинга. Малко след това Бензема получи хубав пас с пета около точката на дузпата и шутира веднага, но Лопес пак бе на мястото си.
Противно на логиката, Еспаньол поведе в резултата в 17-ата минута. Топката бе центрирана на първа греда и там Раул де Томас изпревари Лукас Васкес и не остави шансове на Куртоа – 1:0!

В 29-ата минута Едуардо Камавинга също получи жълт картон, след като влезе необмислено в краката на съперников играч. До края на полувремето чистите положения пред двете врати намаляха значително и въпреки че Реал Мадрид бе по-активният отбор, търсейки изравнителен гол, Еспаньол бе много опасен на контраатака.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
Карло Анчелоти реши да замени Камавинга на почивката и пусна в игра Родриго.

Стартови състави:
Еспаньол (4-1-4-1): Лопес, Хил, Гомес, Кабрера, Педроса, Баре, Видал, Мелендо, Дардер, Ембарда, Де Томас
Реал Мадрид (4-3-3): Куртоа, Начо, Милитао, Алаба, Васкес, Модрич, Кроос, Камавинга, Винисиус, Валверде, Бензема
ПРЕДИ МАЧА
Реал Мадрид е лидер във временното класиране с актив от 17 точки след 7 изиграни кръга. Еспаньол е на 15-то място с едва 6 т. след същия брой изиграни мачове. „Белият балет“ обаче е леко поразклатен, тъй като допусна шокираща загуба през седмицата от Шериф Тираспол в Шампионската лига!

Карло Анчелоти няма да може да разчита на контузените Гарет Бейл, Марко Асенсио, Иско, Карвахал, Марсело, Менди и Себайос, докато домакините ще бъдат без Ерера, Калеро, Мигелон и Хавиер Диас.
За последно двата тима се срещнаха на „Корнея Ел Прат“ на 28 юни 2020 г. в 32-ия кръг на Ла Лига. Тогава мадридчани победиха с минималното 1:0, а голът бе дело на Каземиро в 45-ата минута. Последната домакинска победа на Еспаньол срещу този съперник датира от 2018 г. – 1:0!