Лацио сгази Салернитана и е само на точка от зона “Шампионска лига“

Лацио взе шестата си победа от началото на сезона в Серия А, след като се наложи над Салернитана с класическото 3:0. Попаденията за домакините реализираха Чиро Имобиле, Педро Родригес и Луис Алберто.

Венеция надви Рома в драматичен двубой с два обрата (ВИДЕО)

Лацио започна по-активно срещата и още в 10-ата минута Данило Каталди стреля опасно от фаул, но топката мина покрай лявата странична греда. „Орлите“ продължиха да натискат съперника си и създадоха още няколко много добри ситуации, но Луис Алберто, Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич не успяха да преодолеят вратаря на гостите.

В 31-ата минута римляните най-накрая поведоха. След центриране в накзателното Чиро Имобиле стреля силно с глава и матира стража на Салернитана. Само 5 минути по-късно преднината на столичани стана 2:0. Педро се възползва от отскочила в пеналта топка и с прецизен удар в горния десен ъгъл се разписа.

Веднага след старта на второто полувреме гостите можеха да върнат едно попадение. Ударът на Милан Джурич с глава обаче срещна напречната греда. Салернитана продължи да търси попадение и стиигна до две добри ситуации, които обаче бяха пропиляни от Франк Рибери и Седрик Гондо.

В 69-ата минута Лацио направи преднината си класическа. Луис Алберто получи добро подаване в наказателното поле и с мощен удар направи резултата 3:0. Минута преди края на редовното време на втората част домакините можеха да вкарат и четвърти гол, но ударът на Имобиле срещна дясната греда.

След победата Лацио събра 21 точки и се намира на 5-то място в Серия А. Четвъртият Аталанта е с 22. Салернитана са 19-ти с едва 7 точки в актива си.