Леверкузен премаза Арминия и излезе втори в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байер Леверкузен мина като на парад като гост през Арминия Билефелд и спечели като гост с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите от Леверкузен излязоха напред в резултата в 18-ата минута, когато след бърза контраатака Флориан Вирц напредна по десния фланг и центрира по земя към Патрик Шик. Намиращия се на границата на наказателното поле чех чукна топката между двама от бранителите на Арминия към Муса Диаби, който с удар по диагонала от десетина метра прати топката в мрежата.

Домакините, обаче, отвърнаха в ответната атака, когато Патрик Вимер вкара с пета, но голът не бе зачетен от ВАР, който прецени, че футболист на домакините е пречел на гледната точка на вратаря Лукаш Храдецки.

Товасе отрази на психиката на тима от Билефелд и в 24-ата минута „аспирините“ вкараха втори гол. Младата звезда на тима Вирц проби през центъра и пусна извеждащо подаване към Патрик Шик. Таранът овладя на скорост топката, измъквайки се от защитата и с удар по диагонала удвои аванаса на своя тим.

Голмайсторът на ЕВРО 2020 вкара втория си гол в мача малко преди изтичането на час игра. Футболистите на гостите разиграха добре топката в центъра и тя стигна до десния фланг, където беше Жереми Фримпонг. Той центрира в наказателното поле, където Шик се пребори за позиция с централния защитник Амос Пипер и с глава простреля вратата на Стефан Ортега.

Последният пирон в ковчега на Арминия заби Керем Демирбай в продължението на мача. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Флориан Крюгер.

След победата на „Шуеко Арена“ хората на Херардо Сеоане излязоха на второ място във временното класиране в Бундеслигата, като след изиграването на 7 мача имат на сметката си 16 точки, колкото има и лидерът Байерн Мюнхен, който по-рано загуби с 1:2 от Айнтрахт Франкфурт.

„Орлите“ накълваха Байерн като гост (ВИДЕО)