Лига 1 НА ЖИВО: ПСЖ – Ница, Меси представя „Златната топка“?

Френският гранд ПСЖ посреща у дома Ница в сблъсък от междинния 16-и кръг във френската Лига 1. Очаква се голямата звезда на парижани Лионел Меси да представи седмата си „Златна топка“, спечелена преди дни. Това ще се случи минути преди началото на двубоя.
За целта обаче трябва да е в добро състояние, тъй като Меси пропусна последната тренировка и е под въпрос за мача. Двубоят между ПСЖ и Ница ще започне в 22:00 часа българско време, като ще можете да го следите НА ЖИВО в SportLive.bg
Очаквайте стартовите състави около 21:00 часа българско време!
ПРЕДИ ДВУБОЯ
Както вече споменахме, седемкратният носител на „Златната топка“ Лионел Меси е под въпрос за срещата. Той не тренира на тренировката преди сблъсъка поради признаци на стомашно-чревна инфекция. Аржентинецът тъкмо започна да набира сила в Лига 1 – в последния мач се отчете с хеттрик от асистенции, а в предпоследния отбеляза първото си шампионатно попадение за парижани.
Друга от новопривлечените през лятото звезди – Серхио Рамос, най-сетне направи дебюта си за ПСЖ – месеци, след като бе привлечен. Испанецът обаче бе оставен извън групата за двубоя срещу Ница, а причината за това е, че натоварването в края на миналия мач му е дошло в повече поради сериозната липса на игрова практика, като е решено да не се рискува и той да получи почивка днес.
ПСЖ е убедителен лидер с 40 точки от 15 мача – 12 повече от втория Рен. Веднага след тях обаче е и днешният съперник на парижани – Ница. Тимът е 3-ти с 26 пункта, но не се намира в добра форма, като има само 2 победи в последните си 5 мача в Лига 1.
Ница трудно взима нещо от ПСЖ. В последните им седем сблъсъка столичани неизменно побеждават с изключение на само един случай, в който двата тима завършват наравно 1:1. Последният успех за Ница над парижани пък е от 30 април 2018 година, когато печелят с 3:1.