Ливърпул не намигна на Порто и продължава с победите в ШЛ (ВИДЕО)

Ливърпул продължава да ниже победа след победа в Шампионската лига след като се наложи над Порто с 2:0 в мач от Група „В“ на турнира. Макар да игра с много резерви, тимът на Юрген Клоп не допусна изненада и стигна до успеха след голове на Тиаго и Мохамед Салах.

Първата опасност в мача беше за гостите от Португалия. В 8-ата минута Отавио отне топката на десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Мехди Тареми стреля с глава, но след рикошет в Жоел Матип топката излезе в ъглов удар.

В 12-ата минута „драконите“ осъществиха бърза контраатака, при която Луис Диас влезе в наказателното поле и подаде надясно към Отавио. Той стреля, а веднага след това в краката му вряза Костас Цимикас, но реферът прецени, че няма дузпа, а футболистът на „драконите“ е преиграл.

В 38-ата минута Тиаго Алкантара видя по перфектен начин измъкващия се на левия фланг Садио Мане и пусна пас по конец към сенегалеца. Десетката ни Ливърпул беше избягал от защитник на Порто и останал сам срещу вратаря прати топката в мрежата. Радостта на футболистите на Юрген Клоп и феновете по трибуните обаче трая секунди, защото съдията Феликс Цвайер показа, че е имало засада при подаването на Тиаго към Мане.

В 49-ата минута Матеус Урибе стигна пръв до топката след карамбол в наказателното поле на Ливърпул, но след изстрела му топката мина вдясно от вратата на домакините.

Три минути по-късно Ливърпул получи шанс за гол и го оползотвори. Алекс Окслейд-Чембърлейн стреля опасно от пряк свободен удар. Отавио опита да изчисти, но го направи нескопосано и топката остана в близост до вратата на Диого Коща. Пръв до нея стигна Тиаго и прати топката в мрежата – 1:0.

Десет минути по-късно след удар на Мане топката рикошира в бранител и стигна до Такуми Минамино. Японецът стреля от воле от близка дистанция и топката влетя във вратата. Оказа се, обаче, че Минамино е бил зад защитата и попадението не беше зачетено.