Лудогорец II победи Хебър и не му позволи да се завърне на върха във Втора лига

Вторият отбор на Лудогорец продължи с добрите си игри във Втора лига, побеждавайки Хебър Пазарджик с 3:1 на стадион „Гнездо на орли“, с което не позволиха на отбора на Николай Митов да се завърне на върха във втория ешалон. За разградчани играха футболистите от първия отбор Георги Терзиев и Димитър Митков.

Миньор излезе начело във Втора лига с успех в Ловеч

Лудогорец II откри резултата в 39-та минута чрез Петър Георгиев. Хебър започна силно второто полувреме, като изравни в 55-та минута с гол на юношата на Левски Томислав Папазов. Радостта им обаче бе твърде кратка и по-малко от 60 секунди по-късно разградчани отново излязоха напред в резултата с гол на Димитър Митков. „Орлите“ затвориха срещата с гол на Илкер Будинов в последната минута за 3:1.

С успеха дубълът на Лудогорец събира 30 точки, с които се изкачва до 6-то място в класирането, а Хебър остава 3-ти в 37 точки.