Мартин Минчев пропусна да вкара при победа на Спарта в ЛЕ (ВИДЕО)

Спарта Прага спечели с минималното 1:0 домакинството си на Глазгоу Рейнджърс от груповата фаза на Лига Европа. Българският флангови футболист Мартин Минчев започна като титуляр за чехите и на два пъти беше близо до гола. Единственото попадение в мрежата на гостите отбеляза Давид Ханцко половин час след първия съдийски сигнал.

След успеха Спарта събра 4 точки в група А на втория по сила европейски клубен турнир. Лидер във временното подреждане е Олимпик Лион, който постигна втора победа в групата. Френският тим се наложи с 2:0 срещу Брьондби.

Спарта Прага отправи първия точен удар към една от двете врати. В 11-ата минута Якуб Пешек получи свободно пространство на границата на наказателното поле и шутира, но Алан Макгрегър успя да се намеси.

В средата на първата част стражът на Рейнджърс отново трябваше да спасява ю. Този път Мартин Минчев обстрелва вратата му. Родният футболист овладя в наказателното поле и стреля, но обсега на Макгрегър.

Четири минути по-късно Спарта Прага поведе. Пешек центрира от ъглов удар, а Давид Ханцко засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0.

В началото на втората част Рейнджърс натисна в търсене на изравнително попадение. В 48-ата минута топката влетя във вратата на Спарта, но попадението не беше зачетено заради засада.

Секунди по-късно Мартин Минчев нахлу в наказателното поле на шотландците, но не успя да намери целта от чиста позиция.

В 69-ата минута Павел Върба взе решение да замени Минчев. На негово място в игра се появи Вацлав Дръхал.

Четвърт час преди края Рейнджърс остана с човек по-малко на терена и усложни многократно задачата си. С втори жълт картон, съответно червен беше изгонен Глен Камара.

Все пак дълбоко в добавеното време гостите успяха да натиснат Спарта и стигнаха до две голови ситуации, но така и не успяха да вкарат. Флорин Ница спаси удар на Фешъл Сакала, а Алфредо Морелос не намери целта.

В следващия кръг от груповата фаза на Лига Европа Мартин Минчев и компания се изправят срещу Олимпик Лион.