Мартин Минчев с час игра при успех на Спарта Пр

Мартин Минчев игра 60 минути при победата на Спарта Прага над Теплице в мач от 14-ия кръг на чешкото първенство. Българинът започна срещата като титуляр и остана на терена един час преди да бъде заменен от Матей Пулкраб.

Лион се класира напред след успех над Спарта, Минчев с цял мач (ВИДЕО)

Спарта поведе още в 30-ата минута с гол на Ладислав Крейчи. Само шест минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Крейчи, който обаче не успя да преодолее стража на Теплице. В 39-ата минута обаче Спарта вкара втори гол. Той бе дело на Давид Ханко. В ответната атака Теплице върна едно попадение чрез Матиас Сукар.

Спарта продължи да натиска съперника си и след почивката, като в 77-ата минута Пулкраб се разписа за 3:1. Теплице върна едно попадение 120 секунди по-късно, когато Якуб Мареш бе точен от дузпа. В 88-ата минута Спарта оформи крайното 4:2 с гол на Пулкраб.

Спарта е на трето място в класирането с 33 точки, само на точка зад втория Виктория Пилзен и на 2 зад лидера Славия Прага, който по-рано днес разби с 5:0 като гост Пардубице.