На живо: Билал Бари се разписа за Левски срещу Струмска слава

Левски и Струмска играят при резултат 2:0 в контролна среща на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ поведоха с гол на Марин Петков в 5-ата минута. Малко по-късно Билал Бари се разписа за 2:0. Следете всичко по-интересно случващо се на терена с dsport.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет Иван Иванов, който е един от основателите на фракцията „Синя Зона Б-18“.

Левски – Струмска слава 2:0
Голмайстори: 1:0 Марин Петков 5′, 2:0 Билал Бари 10′
Жълти картони:
Червени картони:

Левски създаде първата опасност в срещата малко след началото на мача. Димитър Костадинов напредна добре и пробва удар от около 20 метра, който обаче мина покрай дясната греда на Пламен Андреев.

Струмска слава пропусна отлична възможност да поведе още в 3-ата минута. Александър Аспарухов бе изведен отлично зад гърба на защитата на Левски, но останал очи в очи с вратаря на „сините“ се засуети, след което стреля, но Андреев успя да избие.

Домакините поведоха в резултата в 5-ата минута. Билал Бари бе изведен отлично по десния фланг. Той навлезе в наказателното поле и върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Марин Петков с мощен удар не остави никакви шансове на противниковия вратар.

Малко по-късно Левски стигна до втори гол. Драган Михайлович напредна добре по дясното крило и подаде в наказателното поле. Билал Бари успя да изпревари защитник на гостите и да засече топката. Първоначално вратарят на Струмска слава Петър Маринов успя да чукне топката с ръка, но въпреки това тя влетя в мрежата.

Струмска слава отговори с удар на Александър Аспарухов, който обаче бе отразен от Пламен Андреев.

Левски можеше да стигне до трети гол в 18-ата минута. След бърза контраатака Здравко Димитров изведе отлично Димитър Костадинов срещу вратаря на гостите. Халфът копна топката, но много леко и въпреки, че прехвърли стража, бранител на Струмска слава се намеси и изчисти.

Състави

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович, 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 89. Андриан Краев, 7. Георги Миланов – к, 20. Димитър Костадинов, 88. Марин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари
Резерви: 12. Ивайло Неделчев, 4. Иван Горанов, 14. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 32. Николай Арахангелов, 34. Божидар Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 36. Васил Димитров, 41. Георги Александров
Треньор: Станимир Стоилов

Струмска слава: 1. Петър Маринов, 91. Борис Иванов, 71. Томас Добрев, 3. Румен Сандев, 77. Никола Борисов, 11. Денислав Мицаков, 5. Мартин Костов, 8. Георги Янев, 9. Александър Аспарухов, 2. Борислав Николов – к, 10. Милислав Попович
Резерви: 99. Симеон Симеонов, 4. Мартин Аврамов, 14. Николай Щерев, 16. Кристиян Кирилов, 20. Кристиян Китов, 22. Антон Тунгаров
Треньор: Владимир Димитров