На живо: Григор Димитров – Хуберт Хуркач 3:6

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза срещу поляка Хуберт Хуркач в 1/4-финал на Мастърса в Индиън Уелс. Победителят от този мач ще се изправи срещу Камерън Нори, който отстрани Диего Шварцман след успех с 2:0 (6:0, 6:2).

Димитров стигна до тази фаза на турнира след знаменит обрат над втория в света Даниил Медведев, а Хуркач победи на 1/8-финалите Аслан Карацев от Русия с 2:0 сета.

Up next, Dimitrov v. Hurkacz.

Who wins?#BNPPO21

— ATP Tour (@atptour) October 14, 2021

Гришо изхвърли Медведев от Индиън Уелс след знаменит обрат

ПЪРВИ СЕТ

Мачът започна със сервис гейм на Хуркач, който даде само точка на българина. Григор беше още по-убедителен в сервис гейма си, печелейки го на нула. Отговорът на поляка също бе гейм на нула. В четвъртия гейм Димитров първо прати топката в аут, а след това мрежата не му помогна достатъчно, но все пак българинът взе подаването си изравни резултата – 2:2. В петия гейм също не се стигна до точка за пробив и Хуркач поведе с 3:2.

В своя сервис гейм хасковлията поведе с 40:0, но след това грешка при мрежата и топка в аут, притесниха феновете му, а българинът все пак успя да се справи и да изравни – 3:3 гейма. Полякът продължи с добрата си игра и спечели своето подаване на нула. Първата точка за пробив в двубоя бе за Хуберт Хуркач в осмия гейм – ретур в аут върна равенството 40:40, а след това Григор изигра страхотен диагонал, който принуди поляка да прати топката в мрежата. Следващото разиграване бе изключително зрелищно, но накрая Димитров прати топката в аут за ново равенство в гейма – 40:40. Грешка при ретур на Хуркач, но лош слайс на хасковлията доведе до ново равенство. Топка в мрежата от ракетата на Димитров донесе нов скрит сетбол за поляка. Той не се справи с ретура и българинът отново се върна в гейма, но направи двойна грешка, която доведе до предимство за Хуркач. Първият пробив в двубоя дойде след топка в аут на Григор. Давайки само точка на Димитров в деветия гейм, Хуркач спечели първия сет с 6:3.