На живо: Северна Ирландия поведе на България

България и Сверена Ирландия играят при резултат 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в световна квалификация за Мондиал в Катар през 2022 г.

Може да проследите този двубой на живо в сайта на dsport

България излиза срещу Северна Ирландия в своя мач №7 от световните квалификации за класиране на Мондиала в Катар прец 2022 г. Само преди три дни възпитанците на Ясен Петров загубиха с 1:3 в гостуването си на Литва и затова сега задачата пред тях ще бъде изключитлно трудна, защото към момента „лъвовете“ все още имат теоретични шансове за класиране на Световното първенство (това ще се случи ако Швейцария загуби своите три мача до края на квалификациите, а България победи „кръстоносците“ с поне 3 гола разлика като гост). Към момента „трикольорите“ се намират на 4-то място в Група „С“ с 5 точки, докато Северна Ирландия е 3-та със същия точков актив, но с мач по-малко.

Първата по-сериозна ситуация в мача бе за България. В 4-ата минута „лъвовете“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на гостите. Зад топката застана Тодор Неделев, който отправи много хубав удар, но Бейли Пийкок-Фарел хвана топката, а бе отсъдено и нарушение.

Гостите отвърнаха в 7-ата минута, когато след открадната топка в центъра Северна Ирландия тръгна на контраатака. Топката стигна до Джордан Томсън, който проби през центъра и отправи удар, но Иван Караджов изби.

След нова атака на Северна Ирландия Джош Макгенис проби по дясното крило, но Петко Христов изби в ъглов удар.

В 14-ата минута Георги Йомов проби остро по дясното крило, но Крейг Каткарт съумя да избие топката в корнер, след който Ивайло Чочев опита да отиграе с глава от трудна позиция, но веуспешно.

Две минути по-късно Иван Караджов спаси сигурен гол. След атака по лявото крило топката стигна до Шейн Фъргюсън, който центрира балонна топка. Тя не бе посрещната от никой от българските защитници и стигна до Пади Макнеър. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед стреля с глава от близка дистанция, но караджов спаси брилянтно.

Атаките на Северна Ирландия не спряха и в 21-ата минута Томсън стреля опасно от границата на наказателното поле, но Караджов спаси, а при добавката на нападател в бяло бе отсъдена засада.

В ответната атака капитанът на България Кирил Десподов проби сам по лявото крило и влезе в наказателното поле, но се засуети и подаването му към центъра бе блокирано.

Последваха по-спокойни минути на Националния стадион „Васил Левски“, при които двата отбора не успяваха да изградят опасни атаки. В 33-ата минута Чочев получи мисоко подаване в наказателното и с глава се опита да намери Десподов, но вратарят на гостите пресече подаването.

България – Северна Ирландия 0:0

Стартови състави:

България: 23. Иван Караджов – 5. Петко Христов, 3. Андреа Христов, 2. Иван Турицов, 21. Димитър Велковски, 4. Радослав Цонев, 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев, 14. Борислав Цонев, 11. Кирил Десподов (к), 19. Атанас Илиев

Резерви: 1. Мартин Луков, 13. Светослав Вуцов, 6. Бирсент Карагерен, 7. Доминик Янков, 9. Спас Делев, 10. Радослав Кирилов, 12. Петър Витанов, 15. Васил Божиков, 16. Кристиан Малинов, 17. Калоян Кръстев, 20. Димитър Илиев, 23. Илиан Илиев – младши

Селекционер: Ясен Петров

Северна Ирлания: 1. Бейли Пийкок-Фарел – 4. Даниел Балард, 20. Крейг Каткарт, 5. Том Фланаган, 11. Шейн Фъргюсън – 17. Пади Макнеър, 8. Стивън Дейвис – 2. Конър Брадли, 21. Джош Магенис, 15. Джордан Томсън – 9. Конър Уошингтън

Резерви: 12. Конър Азар, 23. Лиам Хюз, 7. Ниал Макгин, 10. Дион Чарлс, 13. Карл Уинчестър, 14. Стюарт Далас, 16. Джордан Джоунс, 18. Пол Смит, 19. Алфи Маккалмонт, 23. Сайрън Браун

Селекционер: Иън Бараклъф

Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)