Нефтохимик нанесе първа загуба на ЦСКА в Супер Волей

Нефтохимик победи ЦСКА с 3:1 гейма в дербито от 7-ия кръг на Супер Волей. С това гостите прекъснаха перфектната серия на „червените“ от началото на сезона без загубен мач и без загубена точка. Нещо повече – това бе 11-ата поредна победа на вицешампионите над днешния им съперник. За последно столичани биха Нефтохимик на 1 декември 2018 година.

Сблъсъкът започна точка за точка. В средата на първия гейм силна серия на Добромир Димитров от сервис позволи на „червените“ да се откъснат с 20:16. Гостите обаче бързо се върнаха в гейма и намалиха до 22:21. Аут на Николай Учинков в атака върна аванса на домакините, които обаче после пропиляха  3 геймбола. От другата страна „Нефтохимик“ стабилизираха играта си в защита и контраатака, което им позволи да вземат гейма с 26:24

Втората част също тръгна равностойно. С течение на играта ЦСКА постепенно започнаха да трупат преднина. Този път „армейците“ не допуснаха обрат и върнаха равенството след 25:17.

Почти през целия трети гейм гостите поддържаха разлика от няколко точки пред възпитаниците на Сашо Попов. Надмощието на бургазлии се запази до самия край, въпреки финалния щурм на ЦСКА, и те взеха частта с 25:22.

Следващият гейм започна силно за момчетата на Николай Желязков, които стигнаха до 8:4 след няколко снаряда на Учинков от начален удар. Добрата защита на гостите пък успя да неутрализира основното оръжие на „червените“ – диагоналът Реда Хайкал. ЦСКА успяха да стабилизират посрещането си с появата на клубната легенда Ивайло Стефанов. Но дори и неговият опит не им стигна за нещо повече и те загубиха гейма с 22:25, съответно и мача с 1:3 гейма.

Много силен мач за бургаския тим направи Николай Учинков, чиято уверена и ефективна игра донесе разликата в мача. От другата страна на мрежата поредна силна изява предложи египетската звезда на „армейците“ Реда Хайкал, както и младият посрещач Георги Татаров, който на няколко пъти вдигна домакинските привърженици с много интелигентни отигравания в нападение.

Иначе с успеха си Нефтохимик се изкачиха до третата позиция в шампионата, изпреварвайки ЦСКА, които се смъкнаха пети. Лидери в класирането остават непобедените Пирин Разлог, а непосредствено след тях са шампионите от Хебър, които са и с мач по-малко.