Ница и Монако със зрелищно равенство в дербито на Лазурния бряг (ВИДЕО)

Ница и Монако направиха зрелищно 2:2 в мач от 6-ия кръг на френската Лига 1. Мачът мина през редица обрати и интересни ситуации и напълно оправда очакванията за дерби на Лазурния бряг. Дербито се игра пред празни трибуни заради инцидентите на мача Ница – Олимпик Марсилия.

Монако поведе в 39-ата минута, когато Желсон Мартинш подаде към Александър Головин, а той отблизо прати топката във вратата на Валтер Бенитес.

Ница успя да изравни резултата в 51-ата минута, когато отлично подаване на Амин Гури беше засечено с глава от Анди Делор – 1:1.

21-годишният алжирец Хишам Будауи направи пълен обрат в 73-ата минута със страхотен удар в долния ляв ъгъл.

Четири минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа след проверка с ВАР. Уисам Бен Йедер прати топката в горния десен ъгъл, не оставяйки никакъв шанс на вратаря Валтер Бенитес.

Осем минути преди края Амин Гури пропусна да донесе победата на домакините, след като не успя да реализира дузпа. Ударът му от бялата точка мина встрани от дясната греда.

Ница продължава без загуба от началото на сезона в Лига 1 и с 10 точки заема четвърто място в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. Монако има едва 5 точки.