Швейцария разби Литва като гост и ще се бори за първото място (ВИДЕО)

Швейцария беше безмилостен при гостуването си на Литва и постигна класическа победа с 3:0 в мач от нашата квалификационна група C за Мондиал 2022 в Катар.

„Кръстоносците“ си решиха мача още преди почивката, отбелязвайки три гола. В автори на попаденията се превърнаха Ренато Щефен и Бреел Емболо, като вторият се разписа на два пъти.

След безпроблемния успех Швейцария заема второто място във временното класиране с актив от 14 точки, наравно с лидера Италия. През ноември двата отбора ще се изправят един срещу друг в пряк двубой за първото място в групата.

Мачът в Литва започна равностойно, но гостите владееха случващото се на терена. Постепенно швейцарците вдигнаха оборотите и половин час след първия съдийски сигнал поведоха с 1:0. В голмайстор се превърна Бреел Емболо, а Джердан Шакири асистира.

Десет минути по-късно Швейцария удвои преднината си. Точен беше Ренато Щефен. В самия край на първото полувреме Бреел Емболо покачи на 3:0 и до голяма степен сложи точката на спора.

След почивката Швейцария намали оборотите и предпочете да не изразходва излишно физическия си запас. Домакините пък нямаха нито сили, нито класа да направят каквото и да е до последния съдийски сигнал.

В крайна сметка резултатът се запази непроменен и Швейцария прибави много ценни три точки към актива си, с които си гарантира поне второто място в крайното класиране в групата.