Слован и ПАОК си стиснаха ръцете за нулево равенство

Слован Братислава с капитан Васил Божиков завърши наравно 0:0 срещу ПАОК в мач от групите на Лигата на конференциите. Двубоят протече без много на брой голови шансове, а равенството устройва и двата отбора до някаква степен.

След ремито Слован и ПАОК остават с равен актив от точки – 8. Отборът на Божиков има предимство с директните сблъсъци, но му предстои гостуване на Копенхаген, докато ПАОК приема тоталния аутсайдер Линкълн Ред Импс. Датчаните сразиха с 4:0 гибралтарците и си подсигуриха първото място в групата.

Българският бранител Божиков започна като титуляр за клубния си тим и остана на терена до края. В партньорство с Гурам Кашиа той демонстрира стабилна игра и така словаците запазиха мрежата си суха.

След равностойно начало в 31-вата минута ПАОК беше много близо до гол. Диего Бисесвар овладя подаване в наказателното поле, но от чиста позиция прати топката над напречната греда.

Две минути преди почивката Слован пропусна своя шанс да излезе напред в резултата. Юрий Медведев опита опасен удар от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В началото на втората част домакините вдигнаха оборотите. Час игра след първия съдийски сигнал Андре Грийн беше изведен зад защитата на гърците. Той отправи удар по земя, но не съумя да затрудни Александрос Пасхалакис.

В следващите минути ПАОК уби темпото на мача и успя да съхрани равенството до последния съдийски сигнал, така че спорът за второто място в група F ще се реши след изиграването на последните два мача.