Спарта и Марто Минчев триумфираха в пражкото дерби

Спарта спечели с 1:0 пражкото дерби срещу Славия от 10-ия кръг на чешкия шампионат. Младежкият национал на България Мартин Минчев започна като титуляр за домакините, които прибавиха три точки към актива си благодарение на гола на Лукаш Хараслин. Словакът беше точен в края на първата част.

Родният нападател остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Боржек Дочкал.

Ключовият момент в мача беше в 41-вата минута, когато Айхам Узоу остави своя тим с човек по-малко. Футболистът на Славия Прага извърши нарушение и получи втори жълт, респективно червен картон.

Нарушението беше на сантиметри пред наказателното поле. При последвалия пряк свободен удар Хараслин стреля директно. Топката се отклони от стената и заблуди вратаря. Така падна единственото попадение в срещата.

В 47-ата минута Хараслин отправи опасен удар по посока вратата на гостите, но Алеш Мандус направи рутинно спасяване. Топката беше насочена в центъра на вратата.

В минутите до края Спарта Прага демонстрира стабилна игра в защита. В същото време Славия нямаше физически сили с човек по-малко да потърси по-настоятелно гола. В крайна сметка резултатът се запази непроменен и Спарта се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 23 точки. Трети е Славия с пункт по-малко. В следващия кръг Мартин Минчев и компания гостуват на Пардубице.