Тенис в Индиън Уелс НА ЖИВО: Григор Димитров – Даниил Медведев 4:6, 1:2

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изправя тази вечер срещу световния номер две Даниил Медведев в мач от 1/8-финалите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Двубоят между Димитров и Медведев се очаква да започне след 23.10 часа българско време, щато ще можете да го проследите НА ЖИВО в SportLive.bg!
КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ МАЧА ГРИГОР ДИМИТРОВ – ДАНИИЛ МЕДВЕДЕВ

СЕТ 1
0:1 (пробив) – Още в първите точки Григор и Медведев влязоха в дълги разигравания, показвайки, че нямат притеснение да играят с размяна на много удари от основната линия. Григор поведе с 30:0 в откриващия си сервис гейм, като за втората точка трябваше да се потруди доста – общо 27 удара от двамата. Медведев изравни резултата в гейма, преди Григор да вземе ново дълго разиграване с 21 удара. Медведев обаче показа брутална защита и безпогрешност, за да обърне гейма в своя полза и да открие мача с пробив.
0:2 – Гришо опита да се противопостави на Медведев и веднага да върне инкасирания пробив, но руснакът показа стабилност в първия си сервис гейм в мача. Българинът впечатли с бекхенд уинър по правата, стигна до 30:30, но след това Медведев взе нещата в свои ръце и затвърди пробива.
1:2 – Уверено подаване за Григор Димитров, който спечели първия си гейм в мача на 15.
1:3 – Българинът поведе с 30:0, а след това се добра и до точка за пробив при 40:30, но Медведев беше безгрешен – притисна съперника си с мощни сервиси и успя да спечели подаването си.
3:4 – Три бързи гейма, в които не се стигна до пробиви, като и трите гейма бяха спечелени на 30.
3:5 – Медведев продължи да играе изключително агресивно и залепен за основната линия, което не позволяваше на Григор по никакъв начин да го притисне. Българинът от време на време опитваше къси топки, но те бяха достигани с лекота от руснака. Пореден лесен гейм за Даниил, спечелен на 15.
4:5 – Григор трябваше да излиза от много трудна ситуация в гейма, след като Медведев поведе с 15:40 и си осигури два сетбола. Българинът обаче ги отрази, а след това с известни трудности успя да спечели подаването си и да си осигури още един шанс за завръщане в сета.
4:6 – Даниил Медведев беше безгрешен и в сервис гейма си за спечелването на сета, като взе подаването си на нула.
СЕТ 2
0:1 (пробив) – Григор стартира с положителна нагласа втория сет и отново потърси разнообразие в играта, с която да пропука „стената“ от другата страна на корта. Две чудесни излизания на мрежата спечелиха две точки за българина, но след това се стигна до ново дълго разиграване с 36 удара, в което Медведев върна абсолютно всичко, за да дочака грешка от Гришо. Руският тенисист се възползва от набраната инерция и проби българина.
1:1 (пробив) – Григор Димитров показа страхотна игра и върна пробива. Неговият опонент реши да смени тактиката си и опита да излиза на мрежата, което не му се отрази добре. Гришо успя да спечели брилянтна точка с удар между краката, с което си осигури два брейкбола. При първата точка за пробив българинът пробва комбинация ретур-мрежа, но не се получи. От втория опит обаче Григор стигна до къса топка и я завърши, намирайки линията.
1:2 (пробив) – Димитров тотално се пропука на свой сервис и Медведев успя да възстанови преднината си от пробив за отрицателно време. Руснакът спечели сервис гейма на Григор на нула.
ПРЕДИ СРЕЩАТА:
За пръв път в кариерата си Григор Димитров достигна до 1/8-финалите на Мастърс турнира в Индиън Уелс. До момента българинът не беше преминавал 1/16-финалната фаза, но през тази година го стори след победи над Даниел Алтмайер във втори кръг и Райли Опелка в трети кръг, като и двата мача бяха спечелени в два сета.
Следващото изпитание за Григор обаче е изключително сериозно: Даниил Медведев е №2 в света и съвсем наскоро спечели US Open, спирайки Новак Джокович в мечтата му за календарен Шлем. Гришо добре познава този съперник от четирите срещи помежду им. Първата завършва с победа за Григор в Лондон през 2017-а, но следват три загуби.
Българинът е губил от Медведев на два пъти през 2019-а – във Вашингтон и на US Open, където руснакът отстрани българина на полуфиналите. Тогава Медведев показа защо е по-голямо препятствие за Григор от Федерер. Последната среща между двамата бе през август тази година в Синсинати, където Медведев спечели с 6:3, 6:3.
Днешният двубой между Димитров и Медведев е втори по програма, като преди тях на корта ще излязат Каспер Рууд и Диего Шварцман. Техният мач трябва да започне точно в 21.00 часа българско време, което означава, че срещата Димитров – Медведев ще започне не по-рано от 22.30 часа.