Яник Синер започна с победа защитата на титлата си в София

Яник Синер започна с победа защитата на титлата си на Sofia Open. В първия си мач при второто си участие в българската столица талантливият италианец победи, макар и с известни трудности във втория сет, квалификанта от Беларус Егор Герасимов с 6:2, 7:6 (3). Мачът продължи малко повече от час и 40 минути.

20-годишният тенисист отрази три брейкбола в първия гейм, след което успя да поведе с 3:0. В седмия гейм Герасимов отново създаде трудности на Синер при негов сервис, но италианецът се измъкна от 15:40, а след това отново проби, за да вземе първия сет.

Във втората част Герасимов значително стабилизира играта си и дори стигна до брейк за 5:4 и сервираше за изравняване на резултата, но Синер беше солиден в следващия гейм и направи 5:5. Последва тайбрек, в който младият италианец показа класа и го спечели със 7:3.