Жестоки ексцесии белязаха отпадането на Сент Етиен от елита на Франция (ВИДЕО)

Десеткратният шампион на Франция Сент Етиен ще играе в Лига 2, след като загуби с 4:5 след дузпи от Оксер в плейофния мач реванш, проведен на „Жофроа Гишар“. И двете срещи завършиха при резултат 1:1 и победителят се определи след лотарията на ударите от бялата точка. Така славният някога тим отпадна от елитната Лига 1 след 23 години.
Гостите откриха резултата в 51-ата минута с гол на Хамза Хаки. Домакините осъществиха тотален натиск, който доведе до изравняване в 76-ата минута. Попадението заби Махди Камара.

Saint Etienne are relegated to Ligue 2… This is carnage. pic.twitter.com/qIwpvJ6zOT
— Harry (@ArryLavsTheYids) May 29, 2022

Само един футболист пропусна при изпълнението на дузпите. Направи го Риад Будеруз, който профука още първия удар от бялата точка за Сент Етиен. Всички други не сгрешиха и Оксер ликува.
Веднага след последната дузпа възникнаха страшни ексцесии, след като на терена нахлуха феновете на „зелените“. На „Жофроа Гишар“ полетяха факли и сигнални ракети към скамейките.
Играчите набързо се разбягаха към съблекалните, но побеснелите фенове тръгнаха след тях.

𝗡𝗢𝗨𝗦 𝗦𝗢𝗠𝗠𝗘𝗦 𝗟𝗘𝗦 𝗔𝗨𝗫𝗘𝗥𝗥𝗢𝗜𝗦 𝗘𝗧 𝗡𝗢𝗨𝗦 𝗔𝗩𝗢𝗡𝗦 𝗚𝗔𝗚𝗡𝗘́ 🔵⚪️🔥𝘼𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙇𝙀𝙕 😍😍😍😍#Ligue1UberEats pic.twitter.com/GGVQd4SbBd