България срещу Куба – тежко начало в последната седмица от Лигата на нациите

Волейболните национали на България се изправят днес срещу един от най-сериозните противници в турнира – тима на Куба. Двубоят е първи за „лъвовете“ от заключителната седмица на основната фаза на Лигата на нациите и ще се играе от 17:30 часа българско време в зала „Ерго Арена“ в Гданск, Полша. Срещата ще бъде излъчвана пряко по MAX Sport 2.

За България добрата новина е завръщането в игра на младия разпределител Симеон Николов. 18-годишният талант пропусна част от надпреварата заради сериозна травма, получена на турнира в Бургас, но вече е възстановен и готов да се включи в битките на националния отбор.

Съперникът обаче също пристига с подсилена селекция – в състава на Куба се завръща опитният ветеран Робертланди Симон. Звездата на карибския тим не участва в първите две серии от турнира, но сега ще бъде част от стартовата седморка.

Куба е в по-добра позиция в класирането от България и също ще търси задължителна победа, за да запази шансовете си за участие във финалната фаза на турнира.

Сблъсъкът обещава напрежение, битка и волейбол на високо ниво – и е шанс за България да покаже характер и класа срещу един от фаворитите.

Вижте още от най - актуалното за Благоевград

28 преглеждания

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Вижте още от категорията: Актуално