21-годишен мъж от Банско е задържан, след като бил заловен да шофира под въздействие на наркотични вещества. Инцидентът е станал около 23:20 часа на 7 юни 2025 г., на ул. „Цар Симеон“ в града.
При рутинна проверка на лек автомобил „Мерцедес“, служители на реда установили с техническо средство, че водачът е употребил наркотик. Мъжът е задържан със заповед за срок до 24 часа.
По случая е образувано досъдебно производство. От полицията съобщават, че засилените проверки ще продължат в рамките на редовен контрол за безопасност по пътищата.