След продължила повече от денонощие спасителна операция водолази откриха тялото и на второто дете, изчезнало във водите на река Струма край село Пастух. С това издирвателната операция официално приключи.
Тялото е било намерено в непосредствена близост до мястото, където вчера се разигра тежката трагедия. По време на инцидента бабата и дядото са скочили в реката в отчаян опит да спасят давещите се внучета, но също са загубили живота си. Телата на възрастното семейство и на едното дете бяха открити още вчера.
В днешната спасителна операция участваха водолази, лодки, екипи на пожарната, служители на ГДНП и други спасителни формирования, които в продължение на часове претърсваха коритото на реката.
Причините за трагедията продължават да се изясняват.
Екипът на StrumaNews изказва искрени съболезнования на семейството и близките на загиналите. Мир и светла памет на двете невинни деца, както и на тяхната баба и дядо, които до последния си миг са се опитали да ги спасят. Поклон пред паметта им.