Сандански става по-зелен: Засадиха десетки нови дръвчета в града

Сандански продължава да се развива като по-зелен и приветлив град, след като служители от звено „Озеленяване“ към общината засадиха десетки нови дръвчета в различни райони.

Новите насаждения са разположени по бул. „Свобода“, ул. „Чудомир Кантарджиев“, в района на „Петлето“ и на други зелени площи. Инициативата е част от последователната политика на общината за облагородяване на градската среда и създаване на по-здравословни условия за живот.

Сред засадените видове са червенолистна слива, американски червен дъб, сребрист смърч и други дървесни видове, подходящи за градска среда.

От общината съобщават, че предстои засаждане на още дървета в различни части на Сандански, включително Алея на дипломата и парк „Свети Врач“.

Местната власт призовава гражданите да пазят новозасадените дръвчета, за да се гарантира тяхното успешно развитие и дългосрочен ефект върху градската среда.

Вижте още от най - актуалното за Благоевград

11 преглеждания

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Вижте още от категорията: 10-те най