Силно земетресение в Япония

На 3 юли 2025 г. в Япония беше регистрирано силно земетресение с магнитуд 5,5 по скалата на Рихтер.

Трусът е станал на дълбочина от 20 километра край бреговете на архипелага Токара в префектурата Кагошима, на около 1200 километра от Токио.

Интензитетът на земетресението е бил класифициран като „трудно да се стои на крака“.

Не е издавано предупреждение за цунами. От 21 юни досега са регистрирани повече от 1000 труса около архипелага.

Вижте още от най - актуалното за Благоевград

49 преглеждания

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Вижте още от категорията: Актуално