Силвия Аздреева стъпи на Антарктида

Петричанката Силвия Аздреева достигна до Антарктида, където издигна българския национален флаг заедно със знамето на град Петрич. Пътуването до ледения континент е осъществено след седемдневно плаване в Южния Атлантик и преминаване през протока Дрейк – един от най-предизвикателните морски маршрути в света.

В публикация в социалните мрежи Аздреева описва преживяването като трудно за пресъздаване с думи и го определя като рядка възможност да се докосне до суровата природа на един от най-недостъпните региони на планетата. По думите ѝ тишината, мащабите и силата на стихията създават усещане за нереалност, а експедицията е имала късмет да бъде посрещната от благоприятни метеорологични условия.

Почетната гражданка на Петрич изразява благодарност към своята близка приятелка и професионалист Северина Маркова за възможността да участва в пътуването. Тя допълва, че срещата с Антарктида е преживяване, което оставя траен отпечатък и променя човека завинаги.

Вижте още от най - актуалното за Благоевград

27 преглеждания

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Вижте още от категорията: 10-те най