Две деца от школата на “Славия” загинаха при тежката катастрофа на АМ “Тракия”, докато пътували за турнир. Президентът на клуба Венцеслав Стефанов коментира трагедията и заяви, че тирът не е имал спирачен път.
„Спирачният му път е бил едва след като е ударил мантинелата – преминал е през нея като вафла“, каза Стефанов.
Той допълни, че каквото и извинение да бъде поднесено от фирмата, няма да върне двете деца, които той нарече „ангелчета“.
„Славия“ няма да участва в турнира, а клубът обявява едномесечен траур.
Стефанов коментира още, че състоянието на жената от автомобила е тежко и призова трагедията да бъде повод за повече отговорност на пътя.