24-годишна жена от Враца почина след съмнение за предозиране с фентанил

24-годишна майка от Враца е починала след съмнение за предозиране с фентанил, съобщават източници от лечебното заведение, където е била приета в критично състояние.

Жената е била транспортирана по спешност в болница, но въпреки усилията на медицинските екипи не е могла да бъде спасена и е починала.

Случаят е поредният инцидент, който поставя акцент върху рисковете от употребата на синтетични опиоиди като фентанил, които са изключително силнодействащи и често се свързват с висок риск от фатално предозиране дори при минимални количества.

Жената оставя две малки деца.

Медицински специалисти отново предупреждават, че употребата на подобни вещества крие сериозна опасност за живота и подчертават необходимостта от навременна медицинска и психологическа помощ при зависимост.

Случаят се изяснява.

Вижте още от най - актуалното за Благоевград

1 преглеждания

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Вижте още от категорията: 10-те най