РЕТРО: ПАОК -Пирин Бл на Тумба…

В условията на пандемията и изолация от COVID-19, Pirinsport.com ще ви върне отново назад във времето. Със само 4 години , с още една уникална публикация и снимки. Този път тя е от гостуването на Пирин Благоевград на гръцкия гранд ПАОК в контрола.

Тя се игра на 4-ти май 2016-та година на легендарния стадион „Тумба“ и гърците спечелиха с 3:0. Всъшност това е и последното годтуване на орлетата в престижна контрола, като изключим лагерите в Турция. В Гърция предстояха плейофите за титлата и за ПАОК имаше две седмици пауза без мачове, а заради нечетния брой отбори в Първа лига и за орлетата имаше пауза в първенството.

По настояване на домакините срещата се игра на Тумба без зрители, но все пак благодарение на усилията на ръковоството на Пирин около 40 фенове на орлетата изгледаха контролата. Те бяха записани в списъка като роднини на футболистите.

Супер звездата Димитър Бербатов изгледа мача от трибуните. Той бе контузен и въртя обиколки на терена през първото полувреме, а след час игра и си тръгна от стадиона. За сметка на това бившият играч на Левски Гари Родригес се появи в игра за ПАОК през втората част .

ПАОК реши изхода на контролата само в рамките на три минути.Домакините поведоха в 16-та минута, когато се възползваха от груба грешка на защитата на Пирин и Роберт Мак не пропусна на празна врата.Три минути по-късно Стефанос Атанасиадис бе изведен сам срещу Красимир Костов и реализира за 2:0.Третото попадение за ПАОК в двубоя падна в 42-та минута, а негов автор бе Йоргос Цавелас, който се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Пирин и отблизо вкара.

Любопитното е ,че през лятото Цавелас премина в турския Аланияспор и игра още веднъж срещу Пирин в зимна контрола след 6 месеца, която турците спечелиха пак с 3:0…

Съставът на Пирин: Красимир Костов, Румен Сандев, Александър Дюлгеров, Юлиян Попев, Янко Сандански, Венцислав Бенгюзов, Тодор Траянов, Тони Тасев, Илия Карапетров, Мартин Тошев, Александър Башлиев  (Мартин Минев, Костадин Дяков, Еденилсон Бергонси, Стилиян Николов, Маркиньос, Емил Виячки, Димитър Благов, Даниел Генов)./pirinsport.com/